POŠŤÁK
Z Chotěboře na poštu do Jeřišna

Po úspěšném absolvování gymnázia v rodné Chotěboři jsem získal své první pracovní zkušenosti na poště v Jeřišně a později na ekonomickém oddělení okresní správy spojů. Poštovní úřad v Havlíčkově Brodě mě pak zaměstnával až do přelomového roku 1989.

KAMERAMAN
Cesta na radnici Havlíčkova Brodu

Jakmile to politická situace dovolila, ihned jsem získal svůj první živnostenský list. Mé podnikatelské začátky se točily kolem pořizování videozáznamů. Nejdříve jsem na radnici svatby natáčel, abych je později mohl sledovat jaksi z druhé strany – z pozice oddávajícího. Ale to přišlo mnohem později. Postupně jsem rozšiřoval své podnikání a na politiku nijak nepomýšlel. Byl jsem obyvatelem Havlíčkova Brodu – někdy spokojený více, někdy méně. A právě v období, kdy má nespokojenost rostla, jsem se pustil do diskuze s pozdější starostkou města Janou Fischerovou. Ta mi na závěr našeho rozhovoru položila jednoduchou otázku. „Budeš si jen stěžovat, nebo s tím budeš něco dělat?“

ZASTUPITEL, STUDENT A STAROSTA

Její slova pro mě znamenala životní přelom. Uvědomil jsem si, že město nespravují nějací fiktivní politici, ale my všichni, kdo v něm bydlíme. Rozhodl jsem se kandidovat do zastupitelstva a v roce 2006 jsem byl skutečně městským zastupitelem zvolen. V roce 2010 jsem se pak stal starostou, kterým jsem byl až do roku 2022. Zároveň jsem se přihlásil ke studiu oboru veřejná správa na vysoké škole CEVRO Institut. Teoretické vědomosti získané studiem mohu nejen uplatnit, ale hlavně otestovat v každodenní praxi. CEVRO je skvělá škola pro starosty – svědčí o tom i můj titul Nejlepší starosta Vysočiny, který jsem získal v roce 2014.SENÁTOR

V roce 2018 jsem byl zvolen senátorem za obvod č. 44 – Chrudim a moje pole působnosti se tak včetně Havlíčkova Brodu rozšířilo na celkem 140 obcí. Od té doby se naplno věnuji potřebám zdejších obyvatel a pracuji na tom, aby všechny důležité projekty došly ke zdárnému cíli. Někdy je to výstavba školy či domova pro seniory, jindy zase revitalizace parku, kanalizace nebo vybudování nových parcel pro bydlení. Například velkou úlevou pro Havlíčkův Brod byl jeho obchvat. Jako senátor jsem získal mnoho zkušeností a kontaktů, které chci využít ve své další práci pro celý můj senátní obvod. Proto opět kandiduji. V dobré práci se musí pokračovat.

 

ŠACHISTA

Každý politik má také svůj soukromý život, rodinu, přátele a volný čas. Mně dělají radost syn Honza a cestovatelské zážitky. A také šachy – šachy jsou fér v tom, že nepomůže žádné sebelepší vybavení. Jen mozek a momentální schopnost jej použít. Nejde nic ošvindlovat ani se na nic vymluvit. Taková by měla být i politika.

Mé politické působení